Vishay Vitramon VJ0805Y333MXBAR
Part No.:
VJ0805Y333MXBAR
Datasheet:
AnpuVJ0805Y333MXBAR.pdf
Description:
CAP CER 0.033UF 100V X7R 0805
Capacitance:
0.033 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
100V
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.057" (1.45mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order VJ0805Y333MXBAR on Anpu?
3. Are the VJ0805Y333MXBAR price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of VJ0805Y333MXBAR?
Image VJ0805Y333MXBAR
Part Number VJ0805Y333MXBAR
Product Status Active
Capacitance 0.033 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.057" (1.45mm)