Vishay Vitramon VJ0805Y393MXJAC
Part No.:
VJ0805Y393MXJAC
Datasheet:
AnpuVJ0805Y393MXJAC.pdf
Description:
CAP CER 0.039UF 16V X7R 0805
Capacitance:
0.039 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
16V
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.057" (1.45mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order VJ0805Y393MXJAC on Anpu?
3. Are the VJ0805Y393MXJAC price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of VJ0805Y393MXJAC?
Image VJ0805Y393MXJAC
Part Number VJ0805Y393MXJAC
Product Status Active
Capacitance 0.039 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 16V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.057" (1.45mm)