Vishay Vitramon VJ0805Y471MXCMP
Part No.:
VJ0805Y471MXCMP
Datasheet:
AnpuVJ0805Y471MXCMP.pdf
Description:
CAP CER 470PF 200V X7R 0805
Series:
VJ
Capacitance:
470 pF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
200V
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.057" (1.45mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order VJ0805Y471MXCMP on Anpu?
3. Are the VJ0805Y471MXCMP price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of VJ0805Y471MXCMP?
Image VJ0805Y471MXCMP
Part Number VJ0805Y471MXCMP
Manufacturer Vishay Vitramon
Series VJ
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 470 pF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 200V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.057" (1.45mm)