Vishay Vitramon VJ0805Y561MXCAP
Part No.:
VJ0805Y561MXCAP
Datasheet:
AnpuVJ0805Y561MXCAP.pdf
Description:
CAP CER 560PF 200V X7R 0805
Series:
VJ
Capacitance:
560 pF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
200V
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Applications:
General Purpose
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.057" (1.45mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order VJ0805Y561MXCAP on Anpu?
3. Are the VJ0805Y561MXCAP price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of VJ0805Y561MXCAP?
Image VJ0805Y561MXCAP
Part Number VJ0805Y561MXCAP
Manufacturer Vishay Vitramon
Series VJ
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 560 pF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 200V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Features -
Ratings -
Applications General Purpose
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.057" (1.45mm)