Vishay Vitramon VJ0805Y821JXJAC
Part No.:
VJ0805Y821JXJAC
Datasheet:
AnpuVJ0805Y821JXJAC.pdf
Description:
CAP CER 820PF 16V X7R 0805
Series:
VJ
Capacitance:
820 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
16V
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Applications:
General Purpose
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.057" (1.45mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order VJ0805Y821JXJAC on Anpu?
3. Are the VJ0805Y821JXJAC price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of VJ0805Y821JXJAC?
Image VJ0805Y821JXJAC
Part Number VJ0805Y821JXJAC
Manufacturer Vishay Vitramon
Series VJ
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 820 pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 16V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Features -
Ratings -
Applications General Purpose
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.057" (1.45mm)