Vishay Vitramon VJ0805Y821KLBAJ32
Part No.:
VJ0805Y821KLBAJ32
Datasheet:
AnpuVJ0805Y821KLBAJ32.pdf
Description:
CAP CER 820 PF 100V X7R 0805 PB
Capacitance:
820 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
100V
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.057" (1.45mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order VJ0805Y821KLBAJ32 on Anpu?
3. Are the VJ0805Y821KLBAJ32 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of VJ0805Y821KLBAJ32?
Image VJ0805Y821KLBAJ32
Part Number VJ0805Y821KLBAJ32
Product Status Active
Capacitance 820 pF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.057" (1.45mm)