Vishay Vitramon VJ0805Y821MLCAJ32
Part No.:
VJ0805Y821MLCAJ32
Datasheet:
AnpuVJ0805Y821MLCAJ32.pdf
Description:
CAP CER 820 PF 200V X7R 0805 PB
Capacitance:
820 pF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
200V
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.057" (1.45mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order VJ0805Y821MLCAJ32 on Anpu?
3. Are the VJ0805Y821MLCAJ32 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of VJ0805Y821MLCAJ32?
Image VJ0805Y821MLCAJ32
Part Number VJ0805Y821MLCAJ32
Product Status Active
Capacitance 820 pF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 200V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.057" (1.45mm)