Vishay Vitramon VJ0805Y822JXJAC
Part No.:
VJ0805Y822JXJAC
Datasheet:
AnpuVJ0805Y822JXJAC.pdf
Description:
CAP CER 8200PF 16V X7R 0805
Capacitance:
8200 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
16V
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.057" (1.45mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order VJ0805Y822JXJAC on Anpu?
3. Are the VJ0805Y822JXJAC price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of VJ0805Y822JXJAC?
Image VJ0805Y822JXJAC
Part Number VJ0805Y822JXJAC
Product Status Active
Capacitance 8200 pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 16V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.057" (1.45mm)