Vishay Vitramon VJ0805Y822JXJMC
Part No.:
VJ0805Y822JXJMC
Datasheet:
AnpuVJ0805Y822JXJMC.pdf
Description:
CAP CER 8200PF 16V X7R 0805
Capacitance:
8200 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
16V
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.057" (1.45mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order VJ0805Y822JXJMC on Anpu?
3. Are the VJ0805Y822JXJMC price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of VJ0805Y822JXJMC?
Image VJ0805Y822JXJMC
Part Number VJ0805Y822JXJMC
Product Status Active
Capacitance 8200 pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 16V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.057" (1.45mm)