Vishay Vitramon VJ1111D120GXGAR
Part No.:
VJ1111D120GXGAR
Datasheet:
AnpuVJ1111D120GXGAR.pdf
Capacitance:
12 pF
Tolerance:
±2%
Voltage - Rated:
1000V (1kV)
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.117" L x 0.110" W (2.98mm x 2.79mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.102" (2.59mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order VJ1111D120GXGAR on Anpu?
3. Are the VJ1111D120GXGAR price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of VJ1111D120GXGAR?
Image VJ1111D120GXGAR
Part Number VJ1111D120GXGAR
Product Status Active
Capacitance 12 pF
Tolerance ±2%
Voltage - Rated 1000V (1kV)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 1111 (2828 Metric)
Size / Dimension 0.117" L x 0.110" W (2.98mm x 2.79mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.102" (2.59mm)