Vishay Vitramon VJ1111D120GXGQJ
Part No.:
VJ1111D120GXGQJ
Datasheet:
AnpuVJ1111D120GXGQJ.pdf
Capacitance:
12 pF
Tolerance:
±2%
Voltage - Rated:
1000V (1kV)
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.117" L x 0.110" W (2.98mm x 2.79mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.102" (2.59mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order VJ1111D120GXGQJ on Anpu?
3. Are the VJ1111D120GXGQJ price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of VJ1111D120GXGQJ?
Image VJ1111D120GXGQJ
Part Number VJ1111D120GXGQJ
Product Status Active
Capacitance 12 pF
Tolerance ±2%
Voltage - Rated 1000V (1kV)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 1111 (2828 Metric)
Size / Dimension 0.117" L x 0.110" W (2.98mm x 2.79mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.102" (2.59mm)