Vishay Vitramon VJ1111D130GXRAJ
Part No.:
VJ1111D130GXRAJ
Manufacturer:
Vishay Vitramon
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
Datasheet:
AnpuVJ1111D130GXRAJ.pdf
Description:
CAP CER 13PF 1.5KV C0G/NP0 1111
Manufacturer:
Vishay Vitramon
Series:
VJ QUAD HIFREQ
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Capacitance:
13 pF
Tolerance:
±2%
Voltage - Rated:
1500V (1.5kV)
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
High Q, Low Loss
Ratings:
Applications:
RF, Microwave, High Frequency
Failure Rate:
Mounting Type:
Surface Mount, MLCC
Package / Case:
1111 (2828 Metric)
Size / Dimension:
0.117" L x 0.110" W (2.98mm x 2.79mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.102" (2.59mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order VJ1111D130GXRAJ on Anpu?
3. Are the VJ1111D130GXRAJ price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of VJ1111D130GXRAJ?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image VJ1111D130GXRAJ
Part Number VJ1111D130GXRAJ
Manufacturer Vishay Vitramon
Series VJ QUAD HIFREQ
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 13 pF
Tolerance ±2%
Voltage - Rated 1500V (1.5kV)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features High Q, Low Loss
Ratings -
Applications RF, Microwave, High Frequency
Failure Rate -
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 1111 (2828 Metric)
Size / Dimension 0.117" L x 0.110" W (2.98mm x 2.79mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.102" (2.59mm)