Vishay Vitramon VJ1111D131GXGAJ
Part No.:
VJ1111D131GXGAJ
Datasheet:
AnpuVJ1111D131GXGAJ.pdf
Description:
CAP CER 130PF 1KV C0G/NP0 1111
Series:
VJ QUAD HIFREQ
Capacitance:
130 pF
Tolerance:
±2%
Voltage - Rated:
1000V (1kV)
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.117" L x 0.110" W (2.98mm x 2.79mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.102" (2.59mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order VJ1111D131GXGAJ on Anpu?
3. Are the VJ1111D131GXGAJ price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of VJ1111D131GXGAJ?
Image VJ1111D131GXGAJ
Part Number VJ1111D131GXGAJ
Manufacturer Vishay Vitramon
Series VJ QUAD HIFREQ
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 130 pF
Tolerance ±2%
Voltage - Rated 1000V (1kV)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 1111 (2828 Metric)
Size / Dimension 0.117" L x 0.110" W (2.98mm x 2.79mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.102" (2.59mm)