Vishay Vitramon VJ1111D131GXLAR
Part No.:
VJ1111D131GXLAR
Datasheet:
AnpuVJ1111D131GXLAR.pdf
Description:
MLCC
Series:
VJ HIFREQ
Capacitance:
130 pF
Tolerance:
±2%
Voltage - Rated:
630V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.117" L x 0.110" W (2.98mm x 2.79mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.102" (2.59mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order VJ1111D131GXLAR on Anpu?
3. Are the VJ1111D131GXLAR price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of VJ1111D131GXLAR?
Image VJ1111D131GXLAR
Part Number VJ1111D131GXLAR
Manufacturer Vishay Vitramon
Series VJ HIFREQ
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 130 pF
Tolerance ±2%
Voltage - Rated 630V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 1111 (2828 Metric)
Size / Dimension 0.117" L x 0.110" W (2.98mm x 2.79mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.102" (2.59mm)