Vishay Vitramon VJ1111D131GXLAT
Part No.:
VJ1111D131GXLAT
Datasheet:
AnpuVJ1111D131GXLAT.pdf
Description:
MLCC
Series:
VJ HIFREQ
Capacitance:
130 pF
Tolerance:
±2%
Voltage - Rated:
630V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.117" L x 0.110" W (2.98mm x 2.79mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.102" (2.59mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order VJ1111D131GXLAT on Anpu?
3. Are the VJ1111D131GXLAT price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of VJ1111D131GXLAT?
Image VJ1111D131GXLAT
Part Number VJ1111D131GXLAT
Manufacturer Vishay Vitramon
Series VJ HIFREQ
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 130 pF
Tolerance ±2%
Voltage - Rated 630V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 1111 (2828 Metric)
Size / Dimension 0.117" L x 0.110" W (2.98mm x 2.79mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.102" (2.59mm)