Vishay Vitramon VJ1111D300GXGQR
Part No.:
VJ1111D300GXGQR
Datasheet:
AnpuVJ1111D300GXGQR.pdf
Capacitance:
30 pF
Tolerance:
±2%
Voltage - Rated:
1000V (1kV)
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
High Q, Low Loss, High Voltage
Size / Dimension:
0.117" L x 0.110" W (2.98mm x 2.79mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.102" (2.59mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order VJ1111D300GXGQR on Anpu?
3. Are the VJ1111D300GXGQR price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of VJ1111D300GXGQR?
Image VJ1111D300GXGQR
Part Number VJ1111D300GXGQR
Product Status Active
Capacitance 30 pF
Tolerance ±2%
Voltage - Rated 1000V (1kV)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features High Q, Low Loss, High Voltage
Package / Case 1111 (2828 Metric)
Size / Dimension 0.117" L x 0.110" W (2.98mm x 2.79mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.102" (2.59mm)