Vishay Vitramon VJ1111D471GXCAR
Part No.:
VJ1111D471GXCAR
Datasheet:
AnpuVJ1111D471GXCAR.pdf
Capacitance:
470 pF
Tolerance:
±2%
Voltage - Rated:
200V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.117" L x 0.110" W (2.98mm x 2.79mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.102" (2.59mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order VJ1111D471GXCAR on Anpu?
3. Are the VJ1111D471GXCAR price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of VJ1111D471GXCAR?
Image VJ1111D471GXCAR
Part Number VJ1111D471GXCAR
Product Status Active
Capacitance 470 pF
Tolerance ±2%
Voltage - Rated 200V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 1111 (2828 Metric)
Size / Dimension 0.117" L x 0.110" W (2.98mm x 2.79mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.102" (2.59mm)