Vishay Vitramon VJ1111D6R8BXGAJ
Part No.:
VJ1111D6R8BXGAJ
Datasheet:
AnpuVJ1111D6R8BXGAJ.pdf
Capacitance:
6.8 pF
Tolerance:
±0.1pF
Voltage - Rated:
1000V (1kV)
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.117" L x 0.110" W (2.98mm x 2.79mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.102" (2.59mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order VJ1111D6R8BXGAJ on Anpu?
3. Are the VJ1111D6R8BXGAJ price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of VJ1111D6R8BXGAJ?
Image VJ1111D6R8BXGAJ
Part Number VJ1111D6R8BXGAJ
Product Status Active
Capacitance 6.8 pF
Tolerance ±0.1pF
Voltage - Rated 1000V (1kV)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 1111 (2828 Metric)
Size / Dimension 0.117" L x 0.110" W (2.98mm x 2.79mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.102" (2.59mm)