Vishay Vitramon VJ1111D6R8BXGAR
Part No.:
VJ1111D6R8BXGAR
Datasheet:
AnpuVJ1111D6R8BXGAR.pdf
Capacitance:
6.8 pF
Tolerance:
±0.1pF
Voltage - Rated:
1000V (1kV)
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.117" L x 0.110" W (2.98mm x 2.79mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.102" (2.59mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order VJ1111D6R8BXGAR on Anpu?
3. Are the VJ1111D6R8BXGAR price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of VJ1111D6R8BXGAR?
Image VJ1111D6R8BXGAR
Part Number VJ1111D6R8BXGAR
Product Status Active
Capacitance 6.8 pF
Tolerance ±0.1pF
Voltage - Rated 1000V (1kV)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 1111 (2828 Metric)
Size / Dimension 0.117" L x 0.110" W (2.98mm x 2.79mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.102" (2.59mm)