Vishay Vitramon VJ1111D6R8BXGAT
Part No.:
VJ1111D6R8BXGAT
Datasheet:
AnpuVJ1111D6R8BXGAT.pdf
Capacitance:
6.8 pF
Tolerance:
±0.1pF
Voltage - Rated:
1000V (1kV)
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.117" L x 0.110" W (2.98mm x 2.79mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.102" (2.59mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order VJ1111D6R8BXGAT on Anpu?
3. Are the VJ1111D6R8BXGAT price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of VJ1111D6R8BXGAT?
Image VJ1111D6R8BXGAT
Part Number VJ1111D6R8BXGAT
Product Status Active
Capacitance 6.8 pF
Tolerance ±0.1pF
Voltage - Rated 1000V (1kV)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 1111 (2828 Metric)
Size / Dimension 0.117" L x 0.110" W (2.98mm x 2.79mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.102" (2.59mm)