Vishay Vitramon VJ1111D6R8BXGQR
Part No.:
VJ1111D6R8BXGQR
Datasheet:
AnpuVJ1111D6R8BXGQR.pdf
Capacitance:
6.8 pF
Tolerance:
±0.1pF
Voltage - Rated:
1000V (1kV)
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
High Q, Low Loss, High Voltage
Size / Dimension:
0.117" L x 0.110" W (2.98mm x 2.79mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.102" (2.59mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order VJ1111D6R8BXGQR on Anpu?
3. Are the VJ1111D6R8BXGQR price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of VJ1111D6R8BXGQR?
Image VJ1111D6R8BXGQR
Part Number VJ1111D6R8BXGQR
Product Status Active
Capacitance 6.8 pF
Tolerance ±0.1pF
Voltage - Rated 1000V (1kV)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features High Q, Low Loss, High Voltage
Package / Case 1111 (2828 Metric)
Size / Dimension 0.117" L x 0.110" W (2.98mm x 2.79mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.102" (2.59mm)