Vishay Vitramon VJ1111D7R5BXRAJ
Part No.:
VJ1111D7R5BXRAJ
Datasheet:
AnpuVJ1111D7R5BXRAJ.pdf
Description:
CAP CER 7.5PF 1.5KV C0G/NP0 1111
Series:
VJ QUAD HIFREQ
Capacitance:
7.5 pF
Tolerance:
±0.1pF
Voltage - Rated:
1500V (1.5kV)
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.117" L x 0.110" W (2.98mm x 2.79mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.102" (2.59mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order VJ1111D7R5BXRAJ on Anpu?
3. Are the VJ1111D7R5BXRAJ price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of VJ1111D7R5BXRAJ?
Image VJ1111D7R5BXRAJ
Part Number VJ1111D7R5BXRAJ
Manufacturer Vishay Vitramon
Series VJ QUAD HIFREQ
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 7.5 pF
Tolerance ±0.1pF
Voltage - Rated 1500V (1.5kV)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 1111 (2828 Metric)
Size / Dimension 0.117" L x 0.110" W (2.98mm x 2.79mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.102" (2.59mm)