Vishay Vitramon VJ1111D820GXGQJ
Part No.:
VJ1111D820GXGQJ
Datasheet:
AnpuVJ1111D820GXGQJ.pdf
Capacitance:
82 pF
Tolerance:
±2%
Voltage - Rated:
1000V (1kV)
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
High Q, Low Loss
Size / Dimension:
0.117" L x 0.110" W (2.98mm x 2.79mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.102" (2.59mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order VJ1111D820GXGQJ on Anpu?
3. Are the VJ1111D820GXGQJ price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of VJ1111D820GXGQJ?
Image VJ1111D820GXGQJ
Part Number VJ1111D820GXGQJ
Product Status Active
Capacitance 82 pF
Tolerance ±2%
Voltage - Rated 1000V (1kV)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features High Q, Low Loss
Package / Case 1111 (2828 Metric)
Size / Dimension 0.117" L x 0.110" W (2.98mm x 2.79mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.102" (2.59mm)