Vishay Vitramon VJ1206A122FXBMT
Part No.:
VJ1206A122FXBMT
Datasheet:
AnpuVJ1206A122FXBMT.pdf
Description:
CAP CER 1200PF 100V C0G/NP0 1206
Capacitance:
1200 pF
Tolerance:
±1%
Voltage - Rated:
100V
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.067" (1.70mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order VJ1206A122FXBMT on Anpu?
3. Are the VJ1206A122FXBMT price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of VJ1206A122FXBMT?
Image VJ1206A122FXBMT
Part Number VJ1206A122FXBMT
Product Status Active
Capacitance 1200 pF
Tolerance ±1%
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.067" (1.70mm)