Vishay Vitramon VJ1206A152FXAAT
Part No.:
VJ1206A152FXAAT
Datasheet:
AnpuVJ1206A152FXAAT.pdf
Description:
CAP CER 1500PF 50V C0G/NP0 1206
Capacitance:
1500 pF
Tolerance:
±1%
Voltage - Rated:
50V
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.067" (1.70mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order VJ1206A152FXAAT on Anpu?
3. Are the VJ1206A152FXAAT price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of VJ1206A152FXAAT?
Image VJ1206A152FXAAT
Part Number VJ1206A152FXAAT
Product Status Active
Capacitance 1500 pF
Tolerance ±1%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.067" (1.70mm)