Vishay Vitramon VJ1206A180FXEAC
Part No.:
VJ1206A180FXEAC
Datasheet:
AnpuVJ1206A180FXEAC.pdf
Description:
CAP CER 18PF 500V C0G/NP0 1206
Capacitance:
18 pF
Tolerance:
±1%
Voltage - Rated:
500V
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.067" (1.70mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order VJ1206A180FXEAC on Anpu?
3. Are the VJ1206A180FXEAC price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of VJ1206A180FXEAC?
Image VJ1206A180FXEAC
Part Number VJ1206A180FXEAC
Product Status Active
Capacitance 18 pF
Tolerance ±1%
Voltage - Rated 500V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.067" (1.70mm)