Vishay Vitramon VJ1206A222GXAMR
Part No.:
VJ1206A222GXAMR
Datasheet:
AnpuVJ1206A222GXAMR.pdf
Description:
CAP CER 2200PF 50V C0G/NP0 1206
Series:
VJ
Capacitance:
2200 pF
Tolerance:
±2%
Voltage - Rated:
50V
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.067" (1.70mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order VJ1206A222GXAMR on Anpu?
3. Are the VJ1206A222GXAMR price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of VJ1206A222GXAMR?
Image VJ1206A222GXAMR
Part Number VJ1206A222GXAMR
Manufacturer Vishay Vitramon
Series VJ
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 2200 pF
Tolerance ±2%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.067" (1.70mm)