Vishay Vitramon VJ1206A270KXJPW1BC
Part No.:
VJ1206A270KXJPW1BC
Datasheet:
AnpuVJ1206A270KXJPW1BC.pdf
Description:
CAP CER 27PF 16V C0G/NP0 1206
Series:
VJ W1BC
Capacitance:
27 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
16V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.035" (0.90mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order VJ1206A270KXJPW1BC on Anpu?
3. Are the VJ1206A270KXJPW1BC price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of VJ1206A270KXJPW1BC?
Image VJ1206A270KXJPW1BC
Part Number VJ1206A270KXJPW1BC
Manufacturer Vishay Vitramon
Series VJ W1BC
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 27 pF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 16V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.035" (0.90mm)