Vishay Vitramon VJ1206A271FXEAT
Part No.:
VJ1206A271FXEAT
Datasheet:
AnpuVJ1206A271FXEAT.pdf
Description:
CAP CER 270PF 500V C0G/NP0 1206
Series:
VJ
Capacitance:
270 pF
Tolerance:
±1%
Voltage - Rated:
500V
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.067" (1.70mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order VJ1206A271FXEAT on Anpu?
3. Are the VJ1206A271FXEAT price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of VJ1206A271FXEAT?
Image VJ1206A271FXEAT
Part Number VJ1206A271FXEAT
Manufacturer Vishay Vitramon
Series VJ
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 270 pF
Tolerance ±1%
Voltage - Rated 500V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.067" (1.70mm)