Vishay Vitramon VJ1206A272FXBAR
Part No.:
VJ1206A272FXBAR
Datasheet:
AnpuVJ1206A272FXBAR.pdf
Description:
CAP CER 2700PF 100V C0G/NP0 1206
Series:
VJ
Capacitance:
2700 pF
Tolerance:
±1%
Voltage - Rated:
100V
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.067" (1.70mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order VJ1206A272FXBAR on Anpu?
3. Are the VJ1206A272FXBAR price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of VJ1206A272FXBAR?
Image VJ1206A272FXBAR
Part Number VJ1206A272FXBAR
Manufacturer Vishay Vitramon
Series VJ
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 2700 pF
Tolerance ±1%
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.067" (1.70mm)