Vishay Vitramon VJ1206A330KXAPW1BC
Part No.:
VJ1206A330KXAPW1BC
Datasheet:
AnpuVJ1206A330KXAPW1BC.pdf
Description:
CAP CER 33PF 50V C0G/NP0 1206
Series:
VJ W1BC
Capacitance:
33 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
50V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.035" (0.90mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order VJ1206A330KXAPW1BC on Anpu?
3. Are the VJ1206A330KXAPW1BC price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of VJ1206A330KXAPW1BC?
Image VJ1206A330KXAPW1BC
Part Number VJ1206A330KXAPW1BC
Manufacturer Vishay Vitramon
Series VJ W1BC
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 33 pF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.035" (0.90mm)