Vishay Vitramon VJ1206A390KXXPW1BC
Part No.:
VJ1206A390KXXPW1BC
Datasheet:
AnpuVJ1206A390KXXPW1BC.pdf
Description:
CAP CER 39PF 25V C0G/NP0 1206
Series:
VJ W1BC
Capacitance:
39 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
25V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.035" (0.90mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order VJ1206A390KXXPW1BC on Anpu?
3. Are the VJ1206A390KXXPW1BC price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of VJ1206A390KXXPW1BC?
Image VJ1206A390KXXPW1BC
Part Number VJ1206A390KXXPW1BC
Manufacturer Vishay Vitramon
Series VJ W1BC
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 39 pF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 25V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.035" (0.90mm)