Vishay Vitramon VJ1206A392FXAMT
Part No.:
VJ1206A392FXAMT
Datasheet:
AnpuVJ1206A392FXAMT.pdf
Description:
CAP CER 3900PF 50V C0G/NP0 1206
Series:
VJ
Capacitance:
3900 pF
Tolerance:
±1%
Voltage - Rated:
50V
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.067" (1.70mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order VJ1206A392FXAMT on Anpu?
3. Are the VJ1206A392FXAMT price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of VJ1206A392FXAMT?
Image VJ1206A392FXAMT
Part Number VJ1206A392FXAMT
Manufacturer Vishay Vitramon
Series VJ
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 3900 pF
Tolerance ±1%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.067" (1.70mm)