Vishay Vitramon VJ1206A470JXAPW1BC
Part No.:
VJ1206A470JXAPW1BC
Datasheet:
AnpuVJ1206A470JXAPW1BC.pdf
Description:
CAP CER 47PF 50V C0G/NP0 1206
Capacitance:
47 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
50V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.035" (0.90mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order VJ1206A470JXAPW1BC on Anpu?
3. Are the VJ1206A470JXAPW1BC price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of VJ1206A470JXAPW1BC?
Image VJ1206A470JXAPW1BC
Part Number VJ1206A470JXAPW1BC
Product Status Active
Capacitance 47 pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.035" (0.90mm)