Vishay Vitramon VJ1206A820FXEAP
Part No.:
VJ1206A820FXEAP
Datasheet:
AnpuVJ1206A820FXEAP.pdf
Description:
CAP CER 82PF 500V C0G/NP0 1206
Series:
VJ
Capacitance:
82 pF
Tolerance:
±1%
Voltage - Rated:
500V
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.067" (1.70mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order VJ1206A820FXEAP on Anpu?
3. Are the VJ1206A820FXEAP price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of VJ1206A820FXEAP?
Image VJ1206A820FXEAP
Part Number VJ1206A820FXEAP
Manufacturer Vishay Vitramon
Series VJ
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 82 pF
Tolerance ±1%
Voltage - Rated 500V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.067" (1.70mm)