Vishay Vitramon VJ1206V183MXAPW1BC
Part No.:
VJ1206V183MXAPW1BC
Datasheet:
AnpuVJ1206V183MXAPW1BC.pdf
Description:
CAP CER 0.018UF 50V Y5V 1206
Product Status:
Obsolete
Capacitance:
0.018 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
Y5V (F)
Operating Temperature:
-25°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.035" (0.90mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order VJ1206V183MXAPW1BC on Anpu?
3. Are the VJ1206V183MXAPW1BC price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of VJ1206V183MXAPW1BC?
Image VJ1206V183MXAPW1BC
Part Number VJ1206V183MXAPW1BC
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Obsolete
Capacitance 0.018 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient Y5V (F)
Operating Temperature -25°C ~ 85°C
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.035" (0.90mm)