Vishay Vitramon VJ1206V393MXACW1BC
Part No.:
VJ1206V393MXACW1BC
Datasheet:
AnpuVJ1206V393MXACW1BC.pdf
Description:
CAP CER 0.039UF 50V Y5V 1206
Capacitance:
0.039 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
50V
Operating Temperature:
-25°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.035" (0.90mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order VJ1206V393MXACW1BC on Anpu?
3. Are the VJ1206V393MXACW1BC price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of VJ1206V393MXACW1BC?
Image VJ1206V393MXACW1BC
Part Number VJ1206V393MXACW1BC
Product Status Obsolete
Capacitance 0.039 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient Y5V (F)
Operating Temperature -25°C ~ 85°C
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.035" (0.90mm)