Vishay Vitramon VJ1206V684MXQCW1BC
Part No.:
VJ1206V684MXQCW1BC
Manufacturer:
Vishay Vitramon
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
Datasheet:
AnpuVJ1206V684MXQCW1BC.pdf
Description:
CAP CER 0.68UF 10V Y5V 1206
Manufacturer:
Vishay Vitramon
Series:
VJ W1BC
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Obsolete
Capacitance:
0.68 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
10V
Temperature Coefficient:
Y5V (F)
Operating Temperature:
-25°C ~ 85°C
Features:
Ratings:
Applications:
General Purpose
Failure Rate:
Mounting Type:
Surface Mount, MLCC
Package / Case:
1206 (3216 Metric)
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.035" (0.90mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order VJ1206V684MXQCW1BC on Anpu?
3. Are the VJ1206V684MXQCW1BC price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of VJ1206V684MXQCW1BC?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image VJ1206V684MXQCW1BC
Part Number VJ1206V684MXQCW1BC
Manufacturer Vishay Vitramon
Series VJ W1BC
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Obsolete
Capacitance 0.68 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 10V
Temperature Coefficient Y5V (F)
Operating Temperature -25°C ~ 85°C
Features -
Ratings -
Applications General Purpose
Failure Rate -
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.035" (0.90mm)