Vishay Vitramon VJ1206V823MXXCW1BC
Part No.:
VJ1206V823MXXCW1BC
Datasheet:
AnpuVJ1206V823MXXCW1BC.pdf
Description:
CAP CER 0.082UF 25V Y5V 1206
Product Status:
Obsolete
Capacitance:
0.082 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
25V
Temperature Coefficient:
Y5V (F)
Operating Temperature:
-25°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.035" (0.90mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order VJ1206V823MXXCW1BC on Anpu?
3. Are the VJ1206V823MXXCW1BC price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of VJ1206V823MXXCW1BC?
Image VJ1206V823MXXCW1BC
Part Number VJ1206V823MXXCW1BC
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Obsolete
Capacitance 0.082 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 25V
Temperature Coefficient Y5V (F)
Operating Temperature -25°C ~ 85°C
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.035" (0.90mm)