Vishay Vitramon VJ1206Y122KLEAJ32
Part No.:
VJ1206Y122KLEAJ32
Datasheet:
AnpuVJ1206Y122KLEAJ32.pdf
Description:
CAP CER 1200 PF 500V X7R 1206 PB
Series:
VJ Pb-Bearing
Capacitance:
1200 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
500V
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Features:
High Temperature
Ratings:
AEC-Q200
Applications:
Automotive
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.067" (1.70mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order VJ1206Y122KLEAJ32 on Anpu?
3. Are the VJ1206Y122KLEAJ32 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of VJ1206Y122KLEAJ32?
Image VJ1206Y122KLEAJ32
Part Number VJ1206Y122KLEAJ32
Manufacturer Vishay Vitramon
Series VJ Pb-Bearing
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 1200 pF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 500V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Features High Temperature
Ratings AEC-Q200
Applications Automotive
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.067" (1.70mm)