Vishay Vitramon VJ1206Y124KLBAJ32
Part No.:
VJ1206Y124KLBAJ32
Datasheet:
AnpuVJ1206Y124KLBAJ32.pdf
Description:
CAP CER 120000 PF 100V X7R 1206
Capacitance:
0.12 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
100V
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.067" (1.70mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order VJ1206Y124KLBAJ32 on Anpu?
3. Are the VJ1206Y124KLBAJ32 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of VJ1206Y124KLBAJ32?
Image VJ1206Y124KLBAJ32
Part Number VJ1206Y124KLBAJ32
Product Status Active
Capacitance 0.12 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.067" (1.70mm)