Vishay Vitramon VJ1206Y151KXAPW1BC
Part No.:
VJ1206Y151KXAPW1BC
Datasheet:
AnpuVJ1206Y151KXAPW1BC.pdf
Description:
CAP CER 150PF 50V X7R 1206
Product Status:
Active
Capacitance:
150 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.035" (0.90mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order VJ1206Y151KXAPW1BC on Anpu?
3. Are the VJ1206Y151KXAPW1BC price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of VJ1206Y151KXAPW1BC?
Image VJ1206Y151KXAPW1BC
Part Number VJ1206Y151KXAPW1BC
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 150 pF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.035" (0.90mm)