Vishay Vitramon VJ1206Y151KXBPW1BC
Part No.:
VJ1206Y151KXBPW1BC
Datasheet:
AnpuVJ1206Y151KXBPW1BC.pdf
Description:
CAP CER 150PF 100V X7R 1206
Product Status:
Active
Capacitance:
150 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
100V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.035" (0.90mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order VJ1206Y151KXBPW1BC on Anpu?
3. Are the VJ1206Y151KXBPW1BC price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of VJ1206Y151KXBPW1BC?
Image VJ1206Y151KXBPW1BC
Part Number VJ1206Y151KXBPW1BC
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 150 pF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.035" (0.90mm)