Vishay Vitramon VJ1206Y154KLBAJ32
Part No.:
VJ1206Y154KLBAJ32
Datasheet:
AnpuVJ1206Y154KLBAJ32.pdf
Description:
CAP CER 150000 PF 100V X7R 1206
Series:
VJ Pb-Bearing
Capacitance:
0.15 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
100V
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Features:
High Temperature
Ratings:
AEC-Q200
Applications:
Automotive
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.067" (1.70mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order VJ1206Y154KLBAJ32 on Anpu?
3. Are the VJ1206Y154KLBAJ32 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of VJ1206Y154KLBAJ32?
Image VJ1206Y154KLBAJ32
Part Number VJ1206Y154KLBAJ32
Manufacturer Vishay Vitramon
Series VJ Pb-Bearing
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 0.15 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Features High Temperature
Ratings AEC-Q200
Applications Automotive
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.067" (1.70mm)