Vishay Vitramon VJ1206Y182JLAAJ32
Part No.:
VJ1206Y182JLAAJ32
Datasheet:
AnpuVJ1206Y182JLAAJ32.pdf
Description:
CAP CER 1800 PF 50V X7R 1206 PB
Capacitance:
1800 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
50V
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.067" (1.70mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order VJ1206Y182JLAAJ32 on Anpu?
3. Are the VJ1206Y182JLAAJ32 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of VJ1206Y182JLAAJ32?
Image VJ1206Y182JLAAJ32
Part Number VJ1206Y182JLAAJ32
Product Status Active
Capacitance 1800 pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.067" (1.70mm)