Vishay Vitramon VJ1206Y221JXGAT5Z
Part No.:
VJ1206Y221JXGAT5Z
Datasheet:
AnpuVJ1206Y221JXGAT5Z.pdf
Description:
CAP CER 220PF 1KV X7R 1206
Series:
VJ HVArc Guard™
Capacitance:
220 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
1000V (1kV)
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
High Voltage
Ratings:
Applications:
General Purpose
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.067" (1.70mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order VJ1206Y221JXGAT5Z on Anpu?
3. Are the VJ1206Y221JXGAT5Z price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of VJ1206Y221JXGAT5Z?
Image VJ1206Y221JXGAT5Z
Part Number VJ1206Y221JXGAT5Z
Manufacturer Vishay Vitramon
Series VJ HVArc Guard™
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 220 pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 1000V (1kV)
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features High Voltage
Ratings -
Applications General Purpose
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.067" (1.70mm)