Vishay Vitramon VJ1206Y223KXBPW1BC
Part No.:
VJ1206Y223KXBPW1BC
Datasheet:
AnpuVJ1206Y223KXBPW1BC.pdf
Description:
CAP CER 0.022UF 100V X7R 1206
Capacitance:
0.022 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
100V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.035" (0.90mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order VJ1206Y223KXBPW1BC on Anpu?
3. Are the VJ1206Y223KXBPW1BC price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of VJ1206Y223KXBPW1BC?
Image VJ1206Y223KXBPW1BC
Part Number VJ1206Y223KXBPW1BC
Product Status Active
Capacitance 0.022 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.035" (0.90mm)