Vishay Vitramon VJ1206Y224JBAAT4X
Part No.:
VJ1206Y224JBAAT4X
Datasheet:
AnpuVJ1206Y224JBAAT4X.pdf
Description:
CAP CER 0.22UF 50V X7R 1206
Series:
VJ OMD
Capacitance:
0.22 µF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
50V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Open Mode, Soft Termination
Ratings:
Applications:
SMPS Filtering, Boardflex Sensitive
Size / Dimension:
0.132" L x 0.063" W (3.35mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.067" (1.70mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order VJ1206Y224JBAAT4X on Anpu?
3. Are the VJ1206Y224JBAAT4X price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of VJ1206Y224JBAAT4X?
Image VJ1206Y224JBAAT4X
Part Number VJ1206Y224JBAAT4X
Manufacturer Vishay Vitramon
Series VJ OMD
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 0.22 µF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features Open Mode, Soft Termination
Ratings -
Applications SMPS Filtering, Boardflex Sensitive
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Size / Dimension 0.132" L x 0.063" W (3.35mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.067" (1.70mm)