Vishay Vitramon VJ1206Y333MXAPW1BC
Part No.:
VJ1206Y333MXAPW1BC
Datasheet:
AnpuVJ1206Y333MXAPW1BC.pdf
Description:
CAP CER 0.033UF 50V X7R 1206
Capacitance:
0.033 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
50V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.035" (0.90mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order VJ1206Y333MXAPW1BC on Anpu?
3. Are the VJ1206Y333MXAPW1BC price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of VJ1206Y333MXAPW1BC?
Image VJ1206Y333MXAPW1BC
Part Number VJ1206Y333MXAPW1BC
Product Status Active
Capacitance 0.033 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.035" (0.90mm)