Vishay Vitramon VJ1206Y392KXBMP
Part No.:
VJ1206Y392KXBMP
Datasheet:
AnpuVJ1206Y392KXBMP.pdf
Description:
CAP CER 3900PF 100V X7R 1206
Series:
VJ
Capacitance:
3900 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
100V
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.067" (1.70mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order VJ1206Y392KXBMP on Anpu?
3. Are the VJ1206Y392KXBMP price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of VJ1206Y392KXBMP?
Image VJ1206Y392KXBMP
Part Number VJ1206Y392KXBMP
Manufacturer Vishay Vitramon
Series VJ
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 3900 pF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.067" (1.70mm)